Göğüs Büyütme ve Dikleştirme

Kadınlar için dişiliğin sembolü olan meme ve meme estetiği, kadını kadın yapan en önemli uzuvlardan biridir

SAĞLIK Hit: 1557 / Yorum: 0 / 30 Mayıs 2015 23:45
Göğüs Büyütme ve Dikleştirme
-A +A

Gerek sosyal, gerek psikolojik ve gerekse cinsellik anlamında oldukça önemli bir yere sahip olan meme estetiği, kadının kendine olan öz güvenine de doğrudan etki etmektedir.

Kadınlar arasında küçük göğüslü olma istenmeyen bir durumdur ve gögüs büyütme, kadınların dişiliklerini ortaya koyma, sosyal ve psikolojik olarak kendini daha iyi hissetme, gerek evliliğinde gerekse ilişkisinde daha mutlu bir hayat geçirmek gibi sebeplere dayanılarak yaptırılan estetik operasyondur.

Sarkma ve Göğüs Dikleştirme

Meme sarkması, özellikle hamilelik, süt verme, zaman içerisinde kilo alıp-verme, menapoz, yaşlanma gibi başlıca sebeplerle ortaya çıkan, meme dokusunun göğüs ön duvarına bağlı olan bölümünün gevşemesi ve meme hacminin azalması sebebiyle meme başında meydana gelen sarkmalardır.

Meme sarkmaları, meydana gelen sarkmanın büyüklüğüne göre sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırma, yandan bakıldığında meme ucu ve alt tarafında yer alan meme dokusunun, göğüs ön duvarı ile birleştiği bölgeye göre yapılmaktadır. Normal durumda meme ucu, meme altı kıvrımının daha yukarı kısmında olmalıdır. Meme ucunun meme altı kıvrımından aşağı doğru sarkmasına göre hafif, orta veya ileri derece (pitoz) sarkmadan bahsedilmektedir.

Memede meydana gelen sarkmalar normal hacimli, normalden fazla veya normalden az olabilir. Bu durumlarda memede meydana gelen sarkmanın hacmine göre operasyon uygulanır. Örneğin: meme hacmi normalden fazla ise meme küçültme, normal hacimli ise meme başı çevresinde fazla derinin çıkartılması ile dikleştirme, normalden az yani küçük hacimli ise hem meme protezi ile büyütme hem de dikleştirme yapılabilir. Meme dikleştirme ve büyütme işlemlerinin aynı seansta yapılması çok daha fazla deneyim gerektirir.

Meme toparlama veya diğer adıyla gögüs dikleştirme ameliyatı esnasında aşağıdaki değişimler hedeflenir:

- Meme ucu ve çevresindeki koyu renkli kısmın (areola) daha yukarı bir pozisyona getirilmesi.

Anahtar Kelimeler : Göğüs Büyütme, Dikleştirme,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları