Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Sıkı bir cilt her zaman için daha genç ve daha canlı görünür. Bununla birlikte sıkı ciltlerde yaşlanma belirtileri daha geç ortaya çıkar. Sizler için doğal yöntemlerle hazırlanmış cilt sıkılaştırıcı maskeleri bu konumuzda bulabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı ve Onarıcı Cilt Maske Limon & Bal

İlk olarak 1 adet limon ve 3 yemek kaşığı balı hazır ederek uygun bir küçük kap içerisine 1 adet limonu sıkıp, 3 yemek kaşığı bal ile karıştırarak iyice karışmalarını sağlıyoruz. Ardından cildimizi ılık suyla yıkayarak ön temizleme işlemi uyguluyor ve sonrasında hazırladığımız karışımı cildimize ince bir katman oluşturacak şekilde uyguluyoruz. Uygulama sonrasında 15 dakika kadar bekliyor ve tekrar ılık suyla cildimizi duruluyoruz. Cildiniz üzerindeki etkisine göre haftada 1 veya 2 kez uygulayabilirsiniz.

Sıkılaştırıcı ve Onarıcı Cilt Maskesi

Öncelikle 3 dal maydanoz, 1 adet yumurta sarısı, 1.5 çay bardağı tatlı su ve 1 yemek kaşığı balı hazır ederek maske için hazırlığa koyuluyoruz. Maydanoz yapraklarını ayıklayarak tatlı su ile uygun bir kap içerisine döküyor ve 5 dakika kadar suyu kaynatıyoruz. Sonrasında kaynayan maydanoz suyunu ocaktan alıyor ve soğumaya bırakıyoruz. Kap içerisindeki maydanoz yapraklarını ayırarak kap içerisine 1 yemek kaşığı bal ve yumurta sarısını da ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Uygulamadan önce cildimizi ılık suyla yıkayarak duruluyor ve uygun bir fırça veya yüz fırçası yardımıyla cildimize sürüyoruz. Sürdükten 10 dakika kadar sonra tekrar cildimizi ılık suyla duruluyoruz.