Doğru Ruj Seçimi İçin İpucu

Dudaklar kadınların en hassas, en çekici yanlarındandır. Ama dudakların boyanması bazen bir sorun halinde önümüze çıkar; çünkü hoşa giden ve gerçekten yakışan rujlar her zaman birbiriyle örtüşmez.Rujunuzun makyajınızla, ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir. İşte size doğru ruj seçimi ile ilgili 14 ipucu.Ruju düzgün ve pürüzsüz sürmenin en iyi yolu nedir?

Hafifçe gülümseyerek dudaklarınızı gerin ve asla büzmeyin.Soluk renkli dudaklarım için nasıl bir ruj kullanmalıyım?

Solgun ciltliler şeftali, pembe ve hatta soluk bejleri tercih ederken, koyu tenliler kahverengi içeren daha sıcak tonları tercih etmeli. Hepsi bir yana, soluk renkli dudaklarınızı dramatik, dumanlı gözlerle de dengeleyebilirsiniz.Mükemmel kırmızı ruj diye bir şey var mı?

Herkes için mükemmel kırmızı bir ruj vardır. Kendinizinkini bulmak için paketin üzerindeki ve tüpte görünen renge önem vermeyin. Ruju elinizin üzerinde denemek yerine dudağınızın doğal rengine daha yakın olan parmak uçlarınızda deneyin.Saç renginize uygun ruj rengini bulmanın bir kuralı var mı?

Soluk tenli kızıllar, bej ya da kayısı rengini tercih etmelidir. Kolay kolay bronzlaşamayan sarışınlar, mercan ya da pembe tonlarını seçmeliler. Kumral tenli esmerler, kırmızı renk tonlarına ihtiyaç duyarlar. Teni ve saçı koyu olanlar, altın tonlarda bir şey seçmeliler.Dudaklarımın daha dolgun görünmesini nasıl sağlarım?

Dudaklarınızı daha büyük göstermek için dudaklarınızın doğal çizgisinin yukarısından dudak kalemi çekmeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bunun yerine mat renkli bir dudak boyası sürdükten sonra üst dudağınız boyunca uzanan kavis bölümüne ince bir fırçayla biraz aydınlatıcı sürün.Soluk renkli dudaklarımın gece için güzel görünmesini nasıl sağlarım?

Mat renkli taban rengini sürdükten sonra, yanardöner renkte bir göz farını dudaklarınıza sürün. Parlatıcıdan daha zarif bir ışıltı verecektir.Hangi renk rujlar dudaklarımı daha büyük gösterir?

Eğer dudaklarınız çok inceyse koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durun, daha güçlü kırmızı renkleri kullanın. Balsam ya da parlatıcının verdiği ışıltı dudaklarınızı daha dolgun gösterirken, yanardöner bir pudrayla üst dudağınızdaki yay boyunca yapacağınız küçük dokunuşlar da bu etkiyi güçlendirir.Büyük dudaklarımın küçük görünmesini nasıl sağlarım?

Çoğu kadın dudaklarını dolgunlaştırmak ister ama siz bunu azaltmak istiyorsanız, koyu renkli bir ruj kullanarak odak noktasını onlardan uzaklaştırın.Dudak parlatıcısı dudaklarımın daha dolgun görünmesini sağlar mı?

Parlatıcı, ışığı yansıtarak dudakların daha dolgun görünmesini sağlar. Bu etkiyi daha da güçlendirmek için, parlatıcıyı tüm dudağınıza sürmektense her bir dudağın ortasına birer nokta şeklinde dokundurun. Böylece mükemmel dudak görüntüsüne kavuşun.Sınırı aşmadan makyajımdan maksimum etkiyi nasıl alabilirim?

Beyaz bir dudak parlatıcısı alın. Tek başına kullanıldığında da iyi bir etki yaparken, değişiklik istediğinizde rujunuzu ışıltılı ve daha pastelimsi bir hale getirir.Ruj, bir kat mı, iki kat mı sürülmeli?

İki kat (hatta azıcık fazla). İlk katı sürdükten sonra dudaklarınızı bir kağıt mendile bastırın, sonra da dudaklarınıza biraz pudra serpip ikinci katı sürün.Ruj rengini değiştirmenin zamanı nedir?

Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde meydana gelen değişikliklere dikkat edin. Daha açık bir ruj, ince dudakları daha dolgun gösterebilir ve mavi taban renkli bir ruj kullanmak dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilir.Dudaklarıma nasıl hafif bir ışıltı verebilirim?

Eğer parlatıcı fazla geliyorsa, bir miktar sıvı aydınlatıcı ile sade bir dudak nemlendiricisini karıştırıp dudaklarınıza sürün.Kırmızı dudakların küstah bir görüntü vermesini nasıl engellerim?

Bir kat renksiz dudak nemlendiricisini parmağınızla rujun üzerine yedirerek kırmızının etkisini hafifletin.