Dudak Estetik Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Malesef doğru estetik bakış açısına sahip olmayan bazı doktorlar tarafından yapılan yanlış uygulamalar sonucunda hiç doğal olmayan, arı sokmuşçasına şişmiş ve hiç kimseye çekici gelmeyen dudaklar görmekteyiz. Dudak estetiği öncelikle hastanın dudağını analiz etmekle başlar, hasta ile beraber dudaklardaki sorunların yada eksik yönlerin tespit edilmesinin ardından , en uygun ve hastanın tercih edeceği yöntemler ile istenilen dudağa ulaşılır.

Dudak Estetiği Ameliyatları Anestezi Gerektirir mi?

Estetik dudak ameliyatları genel anestezi yapılabileceği gibi lokal anestezi altında da yapılabilir. Bu iki tercihi etkileyen faktör planlanan müdahalenin tipidir. Ofis şartlarında yapılan dolgu enjeksiyonları hiç anestezi ihtiyacı hissettirmezler, ancak doku transferi yada doku kaydırma yöntemleri lokal yada genel anestezi ile yapılabilir. Hastaların tercihine göre bu iki seçenekten biri uygulanabilir

Dolgu Maddelerini Dudaklara Uyguluyor musunuz?

Bu yöntemlerden biri dolgu maddeleri olarak da bilinen hazır moleküllerin dudaklardaki özel noktalara injeksiyonudur. Avantajları ofis ortamında çok hızlı ve kolay uygulanabilmesi, ağrıya neden olmaması ve iyileşme döneminin çok hızlı olmasıdır. Dezavantajları ise etkinliğinin bir süresi olması, çok ender rastlansa da allerjik reaksiyonlara neden olabilmesidir. Etkinliği yaklaşık olarak 6-9 ay arasında sürmektedir. Aslında dezavantaj gibi görünmesinin yanında sonuçtan mutlu olmayan yada eski dudağını özleyen hastalar için bir avantaja dönüşebilir.