Elidor saç uzmanı Thomas Taw

New York, Milano ve Paris moda haftalarıyla birlikte uluslararası ölçekte defilelere yön veren dört büyük organizasyon arasında yer alan Londra Moda Haftası, defilelerdeki saç modelleriyle de dünyanın ilgisini çekiyor. Dünya starlarının saçlarını şekillendiren Elidor saç uzmanı Thomas Taw, dünya modasından esintiler taşıyan saç modellerini Türk kadınları için anlattı.

İşte Thomas Taw’ın gözüyle dünya podyumlarının bu yılki gözde modelleri…

Göz alıcı örgüler – Lakme: Uzun ve parlak saç tipine sahip kadınlar örgü saç modellerini kullanarak çarpıcı bir görünüm elde edebilirler. Öncelikle, saçınızı tam ortadan ikiye ayırın. Saçınızın iki yarısının birinden bir tutam alıp, yüzünüzün kenarı boyunca Fransız örgüsü yapın ve kulağınız arkasına küçük bir tokayla sabitleyin. Aynı işlemi diğer yarıya da uygulayın. Saçınızın diğer kısımlarını isterseniz açık bırakabilir ya da topuz yapabilirsiniz.

 

Kırpık kesim – Paris: Kırpık saçı her zaman sevmişimdir. Sarı saç kesimi ikon haline geldiği dönemde Agyness Deyn'in tarzını ben yapmıştım. Her zaman dediğim gibi, hasar görmüş bir saç için en iyisi koruyucudur. Saçınızı kestirmek de hatalarınızı ortadan kaldırmanın ve yeni bir başlangıç yapmanın harika bir yolu!”

 

Rock yıldızı – Buenos Aires: İşte cesur bir görünüm! Saçınızın üst bölümünü tutamlara ayırarak ve bunları bağlayarak başlayın (her bölüm 3-4 santimetre kalınlığında olmalı). Kalan kısımları kulağınızın arkasına yapıştırın ve saç spreyi sıkın. Topladığınız üst kısmı açın ve geriden başlayarak, öne ulaşana kadar bölüm bölüm saçınızı yavaşça tarayın. Terse taradığınız kısmı, sert kıllı bir fırça ile düzleştirin ve tel tokalarla saçınızın arka kısmını başınıza sabitleyin. Artık ortalığı sarsmaya başlayabilirsiniz!

 

90'lar grunge – New York: Birçok kişi grunge'ın büyük zararlar veren ters tarama yöntemiyle yapıldığını düşünür. Oysa tuz spreyleri ve kuru şampuanları, bu yapıyı elde etmenin harika bir yoludur. Dolanmış buklelerden halen endişe duyuyorsanız, bu karışıklıkları açmak için saçınız nemliyken bakım kremiyle bakım uygulayın ve sonra şekil verin.

 

Yağlı görünüm – Milano: Bu trend, halen popülerliğini sürdürüyor. Saçınızı yıkayın ve yüzünüzden geriye doğru kurutun. Kuruduktan sonra uçlara Elidor Yoğun Bakım Maskesi uygulayın ve saç kökünüze de ıslak görünümlü jöleden sürerek geriye doğru parmaklarınızla ovalayın. Saç spreyi kullanarak saçınızı kalıcı hale getirin.”

 

At kuyruğu – Londra: Atkuyruğunun modası asla geçmez. Çok daha biçimli bir atkuyruğu için yağ kullanmak harika bir yol. Saç bandıyla sıkılaştırdıktan sonra, köklere ufak bir miktar bakım maskesi uygulayın ve geriye doğru yayın. Elidor Ekspres Bakım Spreyi sıkarak şekillendirme işlemini tamamlayın.