Evlilik tekliflerinden hangisi size daha yakın?

Artık erkeklerin yaptığı çoğu şeyi kadınlar da yapabiliyor. Ancak söz konusu olan evlenme teklifi ise burada iş değişiyor. Bazı istisnaları saymazsak, evlenme teklifinin erkekten kadına yapılması geleneği sürüyor. Hatta tüm evlenme teklifi şartlarını kadınlar hazırlasa da “benimle evlenir misin?” sözü erkeğe daha çok yakışıyor. Gelin, birlikte, biz kadınların en çok hoşlanacağı evlenme teklifi biçimlerine bir göz atalım.

Şaşırtıcı teklif
Herhalde bir evlenme teklifini güzel yapan şey, beklenmedik bir anda gelmesidir. İlişkinizin koşulları evliliğe doğru gittiğinizin sinyallerini verse de hiç ummadığınız bir anda sevgilinizin “Benimle evlenir misin?” sözüyle karşılaşmak, hangi kadını mutlu etmez ki?

Mesela sıradan bir öğle yemeği arasında, mutfakta birlikte yemek hazırladığınız bir anda, bir sevişme sonrasında, birbirinizi uzun zamandır göremediğiniz bir seyahat dönüşünde sevgiliniz sizi karşıladığında…

Romantik teklif
Romantizmden hoşlanan kadınların en büyük hayali romantik bir evlenme teklifi almaktır. Örneğin, sinemada filmin en duygusal anında sevgilinizin kulağınıza o sihirli sözü fısıldaması ya da mum ışığı altında, keman sesi eşliğinde yediğiniz bir yemek esnasında minik bir kutudan çıkardığı yüzükle birlikte diz çökerek evlenme teklifi etmesi…

Çok mu klasik buldunuz? Erkek arkadaşınızın sizin için söz yazıp bestelediği ve stüdyoda kaydettiği şarkıyı eve geldiğinizde fonda çalarak sizi dansa kaldırması ve bu romantik dans esnasında kulağınıza “Her sabah yanımda uyanır mısın?” diye fısıldamasına ne dersiniz? Ya da kapınıza gelen bir kırmızı gül buketi içindeki minik bir mektupla evlenme teklifi almaya?

Sürprizli teklif
Diyelim ki doğum gününüz ve erkek arkadaşınızla restoranda baş başa güzel bir yemek yiyeceksiniz. Masaya oturduğunuzda servis tabağının içinde tek taş yüzüğü görüyorsunuz ve erkek arkadaşınızın dudaklarından o beklenen sözleri duyuyorsunuz. Daha bitmedi… Tam bu anın şaşkınlığını yaşarken, birden etraftan en yakın dostlarınız alkış tufanıyla size doğru yaklaşıyor. Meğer bu büyülü an’a herkes şahit olmuş!

Bir başka sürprizli teklif de, erkek arkadaşınızla gittiğiniz tatilde, otel odasında yatağın üzerinde bir yüzük bulmak olabilir. Ya da sevgilinizin sizi ilk buluştuğunuz, flörtünüzün başladığı yere götürüp orada evlenme teklif etmesi ne hoş bir sürpriz olur, düşünsenize?

Çılgın teklif
İkiniz de sualtı dalışı yapmaktan hoşlanıyorsanız, bir dalış organizasyonu hazırlayan erkek arkadaşınızın “Benimle evlenir misin?” yazılı kartı su altında size göstererek teklifte bulunması ya da çılgınlık sizin karakterinizse, bungee jumping esnasında sevgilinizin evlenme teklifi pankartı açması…

Fazla mı uçuk oldu? Birlikte futbol maçı izlemeye gittiğinizde karşı trübünde sevgilinizin organize ettiği arkadaşlarının “Benimle evlenir misin?” pankartı açmasına; uçakla yolculuk yaparken, ikna ettiği kokpit görevlilerinin izniyle uçuş kabinine girerek mikrofonu almasıyla, sizin için yazdığı şiiri okuması ve sonra da evlenme teklif etmesine ne dersiniz?

Mesaj verin
Bu teklif biçimlerinden hangisi size daha yakın geliyorsa, sevgilinize o tarz tekliften hoşlanacağınızın sinyallerini vermeyi ihmal etmeyin. Mesela işe, bu yazıyı erkek arkadaşınıza okutmakla başlayın. Böylece hayallerinizdeki gibi bir evlenme teklifi alarak, evliliğinizde de her şeyin istediğiniz gibi olması için ilk adımı atmış olursunuz.