Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” devam ediyor Çocuklar Sömestre Tatilini sanatla karşılıyor

Oyuncak Müzesi’nde 20, 27 Ocak ve 3 Şubat Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek Renkli Kendama, Kaşıktan Bebek ve Ben Jonklör Oldum tasarım atölyeleri sayesinde çocuklar yeni kültürler ve farklı sanat dallarıyla tanışma fırsatı yakalayacak. 5 yaştan 12 yaşa farklı yaş aralıklarına açık atölyelere önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Giriş ücretlerinin indirimli 10 TL, tam 13 TL olduğu müzede, atölyelere katılım ziyaretçilere ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Pera Müzesi’nde “Bana bak! La Caixa Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar” ve “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergileri kapsamında çocuklara yönelik atölyeler düzenleniyor. Fotoğraf, resim, kolaj, mozaik ve botanik mono baskı gibi tekniklerin iç içe geçtiği atölyeler Ocak ve Şubat ayları boyunca devam edecek. Giriş ücretinin 45TL olduğu atölyelere PERAkart kullanıcısı aileler yüzde 50 indirimli giriş fırsatı yakalayacak.

 

Rahmi M. Koç Müzesi, 20 Ocak Cumartesi günü 10-13 yaş aralığındaki çocuklar için gerçekleştirilecek “Gel Gen Kardeş Olalım” atölyesinde katılımcılarını vücut sistemine doğru sanal bir yolculuğa çıkaracak. Atölye kapsamında biyolojik yapı şemamızın işleyişini öğrenecek olan çocuklar, ardından kendi DNA’larının kolyesini tasarlayacak. 27 Ocak Cumartesi günü 7-10 yaş aralığındaki çocuklar içinse “Astronomi Atölyesi” düzenlenecek. Atölyede üzerinde yaşadığımız gezegenin ve Güneş Sistemi’ndeki farklı özelliklere sahip diğer gezegenlerin özellikleri anlatılacak. Katılım ücretinin 50TL olduğu atölyeler Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleştirilecek.

 

“Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri”ne katılmak isteyenler müzelerde gerçekleşen çalışmaların detaylı program ve bilgilerine www.istanbuloyuncakmuzesi.com , www.peramuzesi.org.tr ve www.rmk-museum.org.tr adreslerinden ulaşılabilirler.