Hollywood yıldızlarından taciz itirafları

Kariyerlerinin ilk dönemlerinde kapısını çaldıkları yönetmen ve yapımcılar onlardan akıl almaz isteklerde bulunup çeşitli şekillerde taciz etmiş. İşte ünlülerin yıllar sonra çeşitli röportajlarında itiraf ettikleri, hesaplaştıkları tüyler ürperten taciz öyküleri.

 
İngiliz oyuncu Thandie Newton, 2013 yılında CNN'e yaptığı açıklamada henüz gençlik çağlarındayken bir oyuncu seçmesi sırasında tacize uğradığını söylemişti. Newton o anları şöyle anlattı: "Yönetmen bana oturmamı ve bacaklarımı açmamı söyledi. Kamera da eteğimin yukarı doğru sıyrıldığı noktaya odaklanmıştı. O dönemde o çekimin ne işe yaradığını anlamamıştım. Ancak daha sonra o tür çekimlerin Hollywood'da gece yarısı partilerinde gösterildiğini duydum."
 
Charlize Theron da henüz 19 yaşındayken bir yönetmenin kendisini sözde "okuma provası" yapmak amacıyla evine davet ettiğini açıklamıştı. OK! dergisine konuşan Theron o dönemi şöyle anlatmıştı: "Hollywood'daki ilk dönemlerimde bu yönetmen beni evine çağırdı. Rolüme ait parçaları okumamı istediğini söyledi. Ama durum ortadaydı. Ben de ona 'yanlış kızı seçtin dostum' diye cevap verdim. " Gwyneth Paltrow da kariyerinin ilk döneminde bir yönetmenin tacizine uğradığını 2010 yılında Elle dergisine verdiği bir röportajda anlatmıştı. Paltrow "Rol denemesi için yapımcıyla görüşmeye gittim. Toplantıya yatak odasında devam edelim" teklifinde bulundu" diye konuştu.

Megan Fox ise isim açıklamadı ancak Hollywood'un bazı "efsane " oyuncularının tacizine uğradığını söyledi. GQ dergisinin İngiltere baskısına konuşan Fox "Onlarla tanışacağınızı düşünüp heyecanlanıyorsunuz. 'İnanamıyorum, bu adam benimle sohbet etmek istiyor' diye aklınızdan geçiriyorsunuz. Ama istedikleri şeyin sizinle sohbet etmek olmadığını da sonradan anlıyorsunuz" dedi.
Deneyimli oyuncu Susan Sarandon da iki yıl önce gençlik döneminde başına gelen taciz olayını Elle dergisine anlattı. Sarandon olup biteni "İğrençti" diye tanımladı. Sarandon "Bu olay bir oyuncu seçiminde meydana geldi ve seçmeye katılanların çoğu için başarısızlıkla sonuçlandı" diye konuştu.