Jeanlerinizi seçerken vücut tipinize dikkat edin

İnce vücutlar için en iyi model; skinny

Vücuduna daha kadınsı bir şekil vermek isteyenler için skinny kot pantolonlar idealdir. Vücudu saran bu model size feminenlik kazandıracaktır.

Minyon ve armut biçimli vücutlu kadınlar için en iyi model; düz kesim

Düz kesimler kısa bacaklı ve minyon kadınlar için en iyi modellerdir. Çünkü bu model, bacakları uzun gösterir. Bir de topuklu ayakkabı giyerseniz dikkatleri üzerinize çekmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Düz kesim kotlar aynı zamanda geniş kalçalı, baldırlı ya da geniş bacaklı kadınlar için de son derece iyi bir seçimdirler. Armut biçimli vücuda sahip kadınlar vücutlarına uyan kot pantolon bulmakta oldukça zorlanırlar. Boru paça kotlar da genellikle bu vücut tipine uygun olsalar da bacakları kısa gösterme riskine de sahiptirler. Bu nedenle düz kesim kotlar daha iyi bir tercihtirler.

Kıvrımlı vücutlar için en iyi model; boru paça

Modeller arasında en popüler olanı boru (bootcut) paçaya sahip olanıdır. Bu kesimdeki kotlar birçok vücut tipine uyumludurlar. Koyu renkli olanlar, vücudu olduğundan daha ince ve sizi birkaç santim daha uzun gösterirler.

Atletik vücutlar için en iyi model; ispanyol paça

Birçok atletik kadının kaslı baldırları vardır ve bu nedenle de kendilerine uygun model pantolon bulmaları zordur. İspanyol paça pantolonlar sizi daha zayıf ve uzun gösterirler ve dikkati bel bölgesine çekerler. Bu kesimin bir diğer olumlu etkisi ise, koşmaktan kaslanan kalçalarınızın ve baldırlarınızın dengeli bir görünüme sahip olmalarını sağlamasıdır.