Kadın günde 24 bin erkek 12 bin kelime kullanıyor

Çorum Armoni Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği (ARMONİ) bünyesinde Hitit Üniversitesi kız öğrencilerine yönelik kurulan 'Sev Genç Gençlik Platformu' ilk programını düzenledi. Kültür Sitesi'nde gerçekleştirilen 'Oryantasyon' isimli seminere Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün eşi Hatice Külcü, Belediye Meclis Üyesi Bedriye Çayın vatandaşlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Seminere konuşmacı olarak rehberlik ve psikolojik danışmanlık uzmanı Taner Sural katıldı. Sural, üniversite öğrencilerinin yaptıkları arkadaşlıklara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Bazı yakın dostların öğrencilerde anne, baba yerinde olduğunu belirten Taner Sural, "Kızlar genellikle erkeklerden çok daha fazla konuşuyor. Tabi bu konuşmalar önemli, konuşsunlar. Kadınlar daha anne karnındayken çene yapıları erkeğe göre daha fazla güçleniyor. Kadın günde 24 bin kelime kullanırken erkek 12 bin kelime kullanıyor. Konuşan insandan korkmayın asıl konuşmayanlardan korkmak lazım.'' dedi.

Sural, kadınların çok hassas olduğunu, kalplerinin çok çabuk kırıldığını, tamirinin de çok zor olduğunu kaydetti. Öğrencilere çok okumalarını tavsiye eden Taner Sural ''Büyük alimler evliyalar çok okuyan insanlardır. Bunun en büyük örneklerinden biri Mevlana'dır.'' diye konuştu.

Sev Genç Gençlik Platformu Koordinatörü Pınar Deniz de kurulma amaçlarının üniversite gençliğine yönelik olduğunu belirtti. Deniz, öğrencilerin sosyal hayat ile bağlarını daha ileri seviyelere çıkarmaya çalışacaklarını aktardı. Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü'nün eşi Hatice Külcü de öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Son olarak konuşan Çorum Armoni Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Huriye Çoban, dernek olarak kuruluş amaçlarından birinin de gençlere maddi manevi yardımcı olmak olduğunu kaydetti.