Kirpiklerinizin hızlı uzaması için bakım önerileri

Kirpikler, çevresel etkiler ve rimelin etkisiyle zamanla dökülmeye veya zarar görmeye başlar. Bu da kirpiklerin uzama hızını etkiler. Günlük olarak cildinize gereken bakımı yaparken kirpiklerinizi de ihmal etmemeye çalışmalısınız. Düzenli olarak yapacağınız bakımla, kirpiklerinizin ihtiyacı olan nemi sağlayarak onların uzamasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha uzun, yoğun ve göz alıcı kirpiklere sahip olursunuz.

Kirpiklerinizin hızlı uzaması için bakım önerileri

– Kirpiklerinizi güne başlamadan önce ya da yatmadan önce kaş tarağı ile tarayın. Taramak, kirpik köklerinizi uyararak daha hızlı uzamasını sağlar.

– Bakım konusunda gücüne her zaman güvendiğimiz vazelin, kirpiklerde de etkisini gösteriyor. Vazelini, kulak çubuğu ile üst kirpiklerinize sürün. Zamanla kirpiklerinizin beslenip nemini kazanarak uzadığını fark edeceksiniz.

– Kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olacak kozmetik ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Bunlar maskaranızı sürdükten sonra top coat etkisi de yaratır.

– Yatmadan önce göz kapağınıza ve kirpik uçlarınıza zeytinyağı sürün. Gözünüze temas etmemesi için dikkat edin. Gece boyunca siz uyurken kirpikleriniz, zeytinyağındaki vitaminler ve mineralleri emerek beslenir.

– Kirpiklerinizi uzatmanın en iyi yollarından biri de vitamin E'den yararlanmak. Vitamin E, kirpiklerinizi en hızlı ve daha fazla uzatan formüllerden biri.

– Yediğimiz besinler de kirpiklerimizin uzamasına etki eder. Çok fazla sağlıksız yiyecek yiyip dengesiz besleniyorsanız, bu kirpiklerinize de anında etki eder. Kirpiklerinizin daha hızlı ve sağlıklı uzaması için sebze ve meyve yemeğe özen gösterin.

– Sadece sağlıklı beslenmek kirpiklerinizin uzaması için yeterli değil. Vücudunuzun ihtiyacı olan proteini de almaya dikkat edin.

– Biotin, kirpiklerinizin uzamasına ve kirpik kaybını önlemeye yardımcı olur. Bu nedenle biotin içeren besinlerden tüketin. Biotin eksikliğinin, erken kirpik kaybına neden olduğu da yapılan araştırmalarla açıklanmıştır.

– Makyajınızı temizlerken gözlerinizi çok zorlamamaya çalışın. Gözleriniz ve kirpiklerinizin zarar görmemesi için mümkün oldukça yumuşak hareketlerle makyajınızı temizleyin.

– Yeşil çay, vücuda yararı olduğu gibi kirpiklerin uzamasına da katkısı vardır. Demlediğiniz yeşil çayın içine pamuğu batırın ve fazla suyunu akıttıktan sonra kirpiklerinizi bu pamukla hafifçe silin.