Makyajda ‘Chroming tekniği’

İlk olarak Gigi Hadid'de gördüğümüz Chroming tekniği yani ıslak görünümlü makyaj, Strobing tekniğinin yerini alacak gibi gözüküyor.

Neredeyse her hafta bir yenisi çıkan makyaj trendlerinin bir tanesiyle daha karşı karşıyayız. Kim Kardashian makyajı olarak ortaya çıkan kontür tekniğini bilmeyen yoktur. Ardından Strobing tekniği yani ıslak görünümlü makyaj çıktı ve hepimiz bir anda ömürlük aydınlatıcı stoğumuzu yaptık. Ancak şimdi yepyeni bir makyaj tekniğimiz var; "Chroming tekniği”

Gigi Hadid'in başlattığı Chroming yönetimi, Strobing tekniğine çok benziyor. Tek farkı aydınlatıcı ile yüze verilen nemli ve parlak görünüm, Chroming tekniğinde rujla veriliyor. Evet yanlış okumadınız, rujumuzu bu makyaj trendiyle artık yüzümüze de uygulamaya başlıyoruz!

Chroming tekniğindeki amaç yüzün belli yerlerini aydınlatarak cilde daha sağlıklı, parlak ve nemli bir görünüm vermek. Aynı Strobing tekniğinde olduğu gibi ama daha az malzeme ile!

 

Chroming tekniği için gerekli olan malzemeler

Sosyal medyada bir anda patlayan Chroming tekniğini uygulamak için yüz renginize uyacağını düşündüğünüz nude tonlarındaki rujlarınızı kullanabilirsiniz. Açık pembeler, şeftali tonları ve koyu olmayan kahve rujlar makyaj için uygun olacaktır. Tabii, parlak ve metalik renkteki rujları da dilerseniz kullanabilirsiniz.

Ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, rujunuz mutlaka kremsi bir yapıda olmalı. Kremsi rujlar makyajın yüze daha rahat uygulanmasını sağlayacak. Ayrıca kuru ciltli olsanız bile rujun kremsi yapısı size sağlıklı ve parlak bir cilt görüntüsü verecek.

makyaj

Chroming tekniği nasıl uygulanır

Yüzümüze uygun renkteki ruju seçtikten sonra bu ruju, aydınlatıcıyı sürdüğümüz yerlere uyguluyoruz. Yani yüzümüzün yüksek noktaları olan kaş altlarına, elmacık kemiklerimizin üstüne, burnumuzun ucuna, alnımızın tepe noktalarına, çenemizin ve dudaklarımızın üstüne uygulamamız gerekiyor. Yalnız bu uygulamayı nemlendirilmiş bir süngerle yapıyoruz. Ruju iyice yedirdikten sonra, makyajın daha belirgin olmasını istiyorsanız allıkla destekleyebilirsiniz. Ancak allığınızın mat olmasına dikkat edin.

Ve işte makyajınız tamam!