Tabulara Meydan Okuyan adidas Originals by Alexander Wang Cesur ve Çok Yönlü Yeni Serisini Sunuyor

Bisiklet kültürü ve rave partilerini çarpıştıran adidas Originals by Alexander Wang, uniseks giysi ve ayakkabı koleksiyonundan oluşuyor.

Tüm dünyada merakla beklenen adidas Originals by Alexander Wang Koleksiyonu, ters yüz edilen üç bant ve ters çevrilen ikonik adidas Originals logosuyla tabulara meydan okuyarak yola çıkmıştı. Koleksiyonun Türkiye’de satışa sunulan ikinci serisi de bir adım öte gidiyor. Klasik marka motiflerini isyankar bir duruşla yeniden işliyor. Koleksiyonun ilham kaynağı, New Yorkluların en özgün iki alt kültürü olan rave partileri ve bisiklet kültürlerinin çakışması. Bu iki farklı kültürün bir araya gelmesi gibi cesur bir yaklaşım benimseyen koleksiyon, adrenalin ve aşırılıktan besleniyor.

Her biri günden geceye geçişin bütünleyici birer parçası olarak konumlanan adidas Originals by Alexander Wang ikinci serisi tasarımcının güçlü malzeme anlayışıyla birleşiyor. Güneş sarısı, klasik siyah serinin öne çıkan renkleri olarak; saten, polar, fileli astar materyaller ve güçlü endüstriyel grafiklerle buluşuyor.

 

Serideki AW Polar Half Zip ve Jogger parçaları, polar, fileli astar ve endüstriyel grafiklere sahip oversize saten yamalarla yorumlanıyor. Ters logo meydan okumasını sürdüren serideki AW Puffer ise ördek tüyü dolgusuna sahip şeffaf rip stop kumaştan oluşuyor. Serinin imza parçası AW Polar Robe, ‘geceye akarken’ giyilmek için tasarlanmış özgün bir yorum.

 

Polar uzun ceket sıcak tutan polar dokusuyla astarlanmış ve sırt bölgesindeki grafikleriyle iddiasını ortaya koyuyor. İş birliğinin imzası olan adidas Originals ters trefoil logosu, sol cebin altına gizli bir şekilde dikilmiş ve bir sürpriz olarak bizi karşılıyor. Kapüşonlu AW Stadium kaban, diz altı kısmı çıkarılabilir AW Adibreak pantolonu ve şortuyla partiye hazırlık için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor ve baştan aşağı bütünlük sunuyor.

 

adidas Boost yapısıyla, klasik Marathon TR'den ilham alan AW Hike Lo ayakkabı modeli; kalıplı kauçuk dış tabanı ve gösterişli süet sayalarıyla dikkati çekiyor. Küçük noktalarla yorumladığı 3 bantlı motifi vintage görüntü sunarken, ayakkabı dilinin baştan sona kadar görünmesine olanak sağlayan ip yapısıyla modern? stilini güncelliyor.

 

Fotoğraf sanatçısı Juergen Teller’ın fotoğrafladığı ikinci seri için Stella Lucia, Selena Forrest, Sora Choi, Otis Giovanni ve Callum Mullin gibi isimler objektif karşısına geçti. Ryan Staake tarafından yönetilen koleksiyonun filminde ise bisiklet kuryelerinden birinin rave partisine gidişi izleniyor. Aynı mizansenle gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri de dikkati çekiyor.