Yaşlılığa modern yöntemler!

Bir zamanlar olgun kadın için kısa ve sprey ile kaskatı kesilmiş saçlar, pembe ruj ile renklendirilmiş dudaklar önerilirken şu anda moda kesinlikle değişti! Şimdi yaşın sadece bir sayı olduğunu belirten güzellik uzmanları, bugünlerde kadınların kendileriyle daha çok ilgilendiklerini ve 40 yaşlarında hala çekici mankenleri örnek vererek yaşlılığın beyinde var olduğunu söylüyorlar. Eğer kendini genç hissediyorsan, içinde yaşadıkların ile dışarıda var olan hayatını birleştirmekte hiçbir sorun yok!

Öncelikle uzmanlar saç rengi seçimi hakkında bu dönemde bazı değişimlerin olduğunu belirtmekte. Eskisi gibi gri ya da beyaz saçın yaşlılık belirtisi olmadığını belirterek aslında, saçın %50 veya daha azı gri ise röfle gibi kullanılabileceğini belirtiyorlar. Bunun yanında kısa saç yerine uzun saçlarınızda gri renginizi koruyabileceğinizi ekliyorlar.

Uzmanlar orta yaşlı kadınlar için at kuyruğu yapmanın daha sofistike bir görüntü katacağını söylemekte. Sakin bir şekilde toplanmış saçlarınızı yüzünüzün güzelliği ile bütünleştirmeniz öneriler arasında.

Uzmanlar ruj konusunda daha dikkat çekici olmanızı söyleyerek pembe tonlar yerine kırmızı ruj sizin için en iyisi olabileceğini belirtmekte. Dudakların yaş ilerledikçe inceldiğini de belirten uzmanlar bu konuda küçük dokunuşlar ile daha dolgun ve dikkat çekici dudaklara kavuşabileceğinizi belirtmekte.

Göz makyajınızda ışıltılar kullanmanız yüzünüzün daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Koyu makyaj yerine daha açık tonlar sizin daha genç görünmesine sebep olacaktır. Bunun yanında cilt renginize uygun fondöten seçiminiz ile daha genç bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

400