Yeni moda: Beren Saat burnu

Yüzü güzel oyuncuların yer aldığı dizilerin artması ve magazin programları insanların soluğu estetik cerrahlarda almasına neden oluyor.

Bir insan kendini estetikle neden hayran olduğu bir ünlüye benzetmeye çalışır?

Her insanın bilinçaltında beğenilmek duygusu vardır. Kişi için beğenilmek çok önemli bir kavramdır. Ve ünlü sanatçılar göz önünde bulunan, en çok beğenilen , günlerce konuşulan kişiler olduğu için insanlar kendilerini hayran olduğu ünlülere benzetmeye çalışırlar. Ve ayrıca günümüzde görsellik çok ön planda tutulduğu için estetik ameliyatlar da çok tercih edilmektedir.

Genelde hangi ünlülere benzemek için size başvuruyorlar?

Bu sıralarda Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser AYDOĞDU kendisine gelen estetik hastaların en çok burun ameliyatında Beren Saat'in burnunu istediğini belirtiyor. Bunun en önemli sebebinın Beren Saat'in burnunun güzel olması dışında şu anda çok popüler olması, çok beğenilmesi yer almaktadır diyor. Kaş estetiğinde ise en çok Saba TÜMER' e benzemek isteyen hastalar başvuruyor. Erkeklerde ise burun ameliyatında favori dizi oyuncusu Kıvanç TATLITUĞ bulunuyor. Yine erkekler göğüs estetiğinde şu aralar dans yarışmasıyla popüler olan milli yüzücü Derya BÜYÜKUNCU'ya benzemek istiyor. Ve diğer bir erkek estetiği olan saç ekiminde Kenan İMİRZALIOĞLU tercih edilmektedir.

1. Bir ünlüye benzemek adına size başvuran insanlara ne gibi cevaplar veriyorsunuz?

Biz bütün plastik cerrahlar ünlü bir sanatçının fotoğrafı ile gelen hastalara sık rastlamaktayız. Fakat her insanın yüzü, kemik yapısı, kas dokusu, cilt yapısı birbirinden farklıdır. Ne kimsenin ameliyat öncesi birbirinin aynıdır, ne de sonrasının aynı olma imkanı vardır. Bu sebepten dolayı ünlü birine benzemek isteyen kişiye bunun mümkün olmadığını anlatıyoruz. En doğrusu kişiye özel tasarımlar yapıp ameliyatı bu doğrultuda yapmaktır.

4 . Şu anda en çok revaçta olan hangi estetik operasyonlar?

Sıklıkla uygulanan estetik ameliyatlar bayanlarda çoğunlukla meme estetiği, karın estetiği, yağ aldırma, burun estetiği ; erkeklerde ise jinekomasti, burun estetiği ve saç ekimi.

5.Bir ünlüye benzemek adına size genelde hangi yaş grubu kişiler başvuruyor?

Ünlüye benzemek için ameliyat olmaya gelen hastalar genellikle 18-25 yaş gurubu hastalar oluyor.

6. Ameliyat yapmayı kabul etmediğiniz hastalarınız oldu mu? Ne gibi yönlendirme yaptınız?

Tabi ameliyat yapmayı reddettiğim hastalar olmuştur. Genellikle bu tip hastalar ameliyat sonrası farklı beklentileri olan hastalardır. Mesela; ünlülere benzemek için zorlayan hastalar, kulak estetiği dışında 18 yaşın altında estetik isteyen hastalar, daha önce aynı yerden 2-3 kez estetik ameliyat geçirmiş hastalar.